قانون ۵ ثانیه ...

توی این متن میخوام چیزی رو بهتون بگم که به احتمال خیلی زیاد نمیدونین و اون هم "قانون ۵ ثانیه" هست کتابی که توسط خانم <مل رابینز> نوشته شده .


  • من مفهوم این کتاب رو از سایت بیشتر از یک نفر توسط ویدئویی از جناب بهرامپور دریافت کردم :


بین انجام دادن و انجام ندادن هر کاری ما ۵ ثانیه فرصت داریم به طور مثال وقتی ما تصمیم میگیریم که این ساعت از روز را به مطالعه بپردازیم ( یا هر کار دیگر ) ما فقط ۵ ثانیه فرصت داریم تا وارد اون کار بشیم و اقدام کنیم در غیر این صورت لحظه به لحظه انجام دادن اون کار برامون سخت تر میشه چرا که بعد از ۵ ثانیه مغز ما شروع میکنه به آوردن بهانه های بسیار که ما رو از چالش پیش رو دور نگه داره و به طور دقیق ترمصرف انرژیش رو تا حد امکان پایین نگه داره و اینجاست که بهانه هایی مثل : " حالا بذار یه وقت دیگه ... اگه اینطوری بشه چی ... اگه من نتونم چی ... یه ساعت دیگه شروع میکنم ... یا از فردا و ده ها بهانه ی دیگه .


نتیجه گیری : پس یادتون باشه از این به بعد وقتی خواستین کاری رو انجام بدین با خودتون بشمارید ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ و اقدام کنید بعنوان مثال اگر قصدتون یادگیری زبان هست سریعا یه اقدامی در اون راستا انجام بدین مثلا برید و یه سرچ تو اینترنت در این مورد بکنید .


( نا گفته نماند که این قانون در مورد کار هایی هست که میدونیم باید انجام بشن )


امیدوارم که این نکته رو جدی بگیرین و هر وقت شروع کردین به بهانه آوردن این قانون رو به یاد بیارین و هرچه سریعتر انجامش بدین ... .

/ 1 نظر / 403 بازدید